Nasledujúci

BUDDY

Program BUDDY je o (ne)obyčajnom priateľstve, ktoré dokáže meniť životy detí.
Názov projektu
BUDDY
Projektový manažér
Ladislav & Lucia Kossárovci
Stránka projektu
www.tvojbuddy.sk

Na Slovensku vyrastá takmer 5000 detí v 100 centrách pre deti a rodiny (bývalé detské domovy). Zamestnanci inštitúcií sú platení za starostlivosť o deti, prioritne napĺňajú ich potreby bezpečia a fyzické potreby. Avšak pre naplnenie individuálnych psychologických a sociálnych potrieb detí už často nie je priestor. Toto je však kľúčové pre dosiahnutie úspešného prechodu do ich dospelého sveta. Po odchode z inštitúcií sa mnohým nepodarí začleniť do spoločnosti.

BUDDY je komunitný, dobrovoľnícky program, založený súrodencami Ladislavom a Luciou v roku 2006. Tím psychológov a odborníkov v oblasti sociálnej starostlivosti vyberá, školí a spája jedného dobrovoľníka s jedným dieťaťom (vo veku 12+) z centra pre deti a rodiny. Dobrovoľníci sú intenzívne podporovaní koordinátormi (psychológmi) a pravidelne školení, aby si vytvorili a rozvíjali dlhodobý vzťah s dieťaťom založený na dôvere a prijatí.

Úspech programu je, keď si dieťa bez domáceho zázemia vytvorí dlhodobý kvalitný vzťah s dobrovoľníkom BUDDY a pripraví sa na dôstojný, samostatný život v dospelosti – s pravidelným príjmom, domovom a pozitívnym sociálnym zázemím.

img
Ladislav & Lucia Kossárovci
Program BUDDY
Ladislav Kossár je zakladateľom a riaditeľom PROVIDY. Pomáha jej so strategickým smerovaním a investíciami do organizácií a jednotlivcov, ktorým rovnako záleží na udržateľnom riešení spoločenských problémov. Má ukončené právnické vzdelanie na Univerzite Komenského, študoval medzinárodne právo a kapitálové trhy na univerzitách v Szegede, Utrechte... Celé bio
Ladislav Kossár je zakladateľom a riaditeľom PROVIDY. Pomáha jej so strategickým smerovaním a investíciami do organizácií a jednotlivcov, ktorým rovnako záleží na udržateľnom riešení spoločenských problémov. Má ukončené právnické vzdelanie na Univerzite Komenského, študoval medzinárodne právo a kapitálové trhy na univerzitách v Szegede, Utrechte a na Harvarde. Po krátkej stáži v OSN v New Yorku pracoval pre Deutsche Bank v oblasti investičného bankovníctva a správe aktív v Londýne a Frankfurte. Desať rokov sa venoval rozvoju realitných projektov a investovaniu rizikového kapitálu. V súčasnosti sa venuje správe aktív, mentorovaniu mladých podnikateľov a poskytuje poradenstvo pre globálne neziskové organizácie Nexus Youth Summit a Dalajlama Fellows. Vo voľnom čase sa rád venuje basketbalu, umeniu a cestovateľskému fotografovaniu. Lucia Kossárová je spoluzakladateľkou PROVIDY a jej odborným garantom pre oblasť merania dopadu a kvality projektov pre deti a mládež. Vyštudovala sociálne vedy na University College Utrecht a medzinárodný rozvoj na John Hopkins SAIS v USA a v Taliansku. V minulosti pracovala pre Radu Európy a Svetovú banku a neskôr pôsobila ako konzultantka v otázkach zdravotníctva a sociálneho rozvoja v rôznych krajinách sveta. V súčasnosti žije v Londýne, kde získala PhD na London School of Economics a pracovala ako senior researcher pre nezávislý think-tank Nuffield Trust, v oblasti zdravotníctva a sociálneho rozvoja. Vo voľnom čase rada cestuje a trávi čas s priateľmi a rodinou. Skryť bio

BUDDY DOBROVOĽNÍCI

Alexandra
Alexandra
Martin
Martin
Jarka
Jarka
Ondrej
Ondrej
Peter
Peter
Lucia
Lucia
Marek
Marek
Andrea
Andrea